Погірці

Погірці — село за 11 км на схід від Рудок. Перша письмова згадка про Погірці відноситься до 1357 року.

У 1896 році у Погірцях постала філіальна мурована каплиця Святої Родини, а 1906 року — парафіяльна експозитура. Існуючої маленької каплиці, що набула статусу парафіяльної святині, вже було недостатньо для задоволення духовних потреб понад тисячі вірних з Погірців та Чайковичів. У 1931-1932 рр. проект нового костелу розробив Лаврентій Дайчак, будівництво храму поруч зі старою каплицею, яку пізніше розібрали, розпочали у 1935 р., а 1937 р. новоспоруджений костел освятили.

Парафія Рудки, Самбірський деканат

Костел в Погірцях вражає не стільки архітектурною вираженістю, скільки своїми розмірами.

Після 2 Світової війни останній парох о. Осикович (Львівська Архідієцезія Латинського Обряду — прим. автора) виїхав до Польщі разом з частиною костельного майна. Через деякий час парафіяльний храм у Погірцях закрили, його будівля використовувалась у якості кінотеатру, технічної майстерні. На початку 90-тих років місцевим римо-католикам повернули спочатку верхню частину святині, а потім повністю, після чого були проведені часткові реконструкція та реставрація костелу.

У Погірцях крім костьолу є ще на що подивитись, зокрема на два мурованих храми, біля одного з яких є дерев’яна дзвіниця.

Дорога до храму проходить повз місцеве кладовище, на якому варто оглянути старі надгробки та стару занедбану капличку.

Із записів архієпископа Йоана Соліковського відомо про існування каплички у селі Погірці.

Каплиця розташована при дорозі на старій частині цвинтаря, побудована з червоної цегли з цікавим завершенням переднього фасаду, з правого боку з вибитим вікном.

В інтер’єрі невеликий — тетрапод.

Гарно…

До Погірців найкраще добиратись від Рудок; можна електричкою до ст. Рудки, далі на маршрутку до Погірців, які часто курсуютьу цьому напрямку, а для тих хто любить подорожувати пішки — можна проойтись до Погірців, а по дорозі огянути ще цікаі пам’ятки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*