Рудки

Рудки — невелике містечко Самбірського раойну, кількість населення якого складає близько 5000 мешканців. У місті залишилося декілька визначних пам’яток архітектури та історії, тісно пов’язаних з історією краю.

Датою заснування містечка Рудки вважається 1462р., проте згадується це поселення ще у 14 столітті. Назва «Рудки» походить від покладів глини рудого кольору, яка раніше активно використовувалась у будівництві.

У центральній частині містечка знаходиться величний мурований римо-католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці, збудований у 1728 році у стилі бароко.

Вид збоку

Старе фото костелу (взяте з путівника «Ziemia lwowska»)

Старе фото костелу

Рудківський костел у 2003 році піднесений до гідності Санктуарію, про що свідчить табличка на фасаді костьолу.

У храмі зберігається написана у 17 столітті копія чудотворної ікони Божої Матері. Оригінал ікони знаходився тут до кінця Другої Світової війни і був вивезений у Польщу, а саму ікону церкві подарував місцевий магнат Єжи Чурилла. З 1762 року храм мав 12 вівтарів, ось один із них який мені вдалося зафіксувати — вівтар Божого Милосердя:

В підземеллях костьолу похований відомий діяч польської культури О.Фредро.

Біля костьолу знаходиться оборонна дзвіниця збудована у 1735-1736 рр. Надзвіниці костелу зберігся годинник, подарований королем Польщі Яном Третім Собеським, — друга половина 17 століття.

В Рудках є ще дві муровані церкви — але загальної цікавості вони в мене не викликали; хіба що можна ще подивитися «мініатюрну» ратушу 19 ст.

І мене ще зацікавила ось така кам’яничка, типова для центральної частини міста Львова.

Рудки я б порівняв з Куликовим (Жовківський р-н), але вони мені сподобались більше — цікавий і старовинний костел, центр містечка, гарні околиці — роблять Рудки приємними для відвідування краєзнавцями.

28.11.09

Рудки: 2 комментария

  1. Рудки — це одне з кращих містечок України… Ви, ще забули написати про підземний тунель, який проходить від костелу….

  2. Підземний хід від костелу до палацу Фредро ?

Обсуждение закрыто.