Ісаї

Село Ісаї — лежить в долині ріки Стрий та його невеликих приток між горами, за 13 км від Турки. Його населення складає понад 900 мешканців, самесело вперше згадується у письмових документах за 1459 рік. За переказами старожилів, назва села походить від імені священика-знахаря Ісая Дудзинського.

Від Львова доїхати до села Ісаї можна трасою Львів-Турка майже до самої Турки, а далі повернути наліво і проїхати близько 15 км асфальтовою і мальовничою дорогою вздовж р. Стрий.

Дорогою з Явори до Ісаї

У центрі Ісаїв знаходиться дерев’яна церква Святого Архангела Михаїла, збудована в 1663 році народним майстром Іллею Пантелеймоном. Церква в Ісаях одна із найдавніших дерев’яних карпатських церков.

Це єдина церква на Турківщині, яка зберегла свою первісну красу, і то тільки тому, що в даний час вона не використовується релігійною громадою. Усередині храсу знаходиться цікавий іконостас в стилі українського бароко,а стінопис храму відрізняється своєю неканонічністю.

Найкраще цю церкву оглядати в гарну сонячну погоду.

Поряд — не менш гарна, ніж сама церква, дерев’яна чотириярусна дзвіниця (1722 р.), верхні яруси якої мають аркадові галереї.

Ісаї — одне із найцікавіших місць Львівщини, яке потрібно побачити.

24.07.09

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*