Тадані

Вирушивши на схід від Кам’янки-Бузької, невдовзі опинимося у невеликому селі Тадані. Розташоване при впадінні р. Горпинки в Зах. Буг, за 5 км на пд. сх. від районного центру. Перша згадка про поселення походить з 1440 р. У селі тривалий час знаходився замок, який багато разів охороняв людність від татарських нападів. Укріплення в Таданях проіснувало до пер. пол. 18 ст.

На сьогодні від будівель замку залишилась вежа…

У селі є дерев’яна церква Святого Миколи, зведена у 1876 році.

У Таданях варто ще оглянути цікавий зразок дерев’яного будівництва — єдиний в Україні дерев’яний костел — Відвідання Єлизавети Пресвятою Дівою Марією і Святої Теклі, занесений до реєстру державних пам’яток архітектури. Святиню збудували (з дерева) на кошти власника Тадані Миколи Коці у 1734 році.

До 1936 року костел був гонтовий, і лише тоді його дах вкрили бляхою. За часи радянської влади костел  закритий, його перетворили на колгоспний склад. 1992 року костел було повернуто громаді римо-католиків.

Всередині костелу в Таданях частково збереглися внутрішні розписи 1838 року.

Колись в Таданях ще був давній маєток, від якого зберігся лише господарський будинок, а також здичавілий парк розміром 3,7 га…

Подорож березень 2009

Повноцінну статтю про Тадані, де грунтовно описано всі пам’ятки села можна почитати на блозі мого колеги Карвацького Романа — ось ссилка статті — http://karvatskyyroman1.blox.ua/html/1310721,262146,14,15.html?9,2009

Тадані: 1 комментарий

  1. Цікава розповідь, і посилання також. Шкода що той другий блог зараз не ведеться.

Обсуждение закрыто.