Свірж

До Свіржа можна доїхати як із строни Бібрки так і з сторони Перемишлян — відстань приблизно однакова.

Свірж ще за княжих часів здобув собі статус міста. Перша письмова згадка про нього датується 1427 роком, коли його відвідав король Польщі Владислав 2. На сьогодні Свірж має статус села і проживає в ньому близько 800 мешканців.

Свірзький замок розміщується у мальовничому місці, оточений ставом та дубами і липами…

Перша письмова згадка про свірзький замок стосується 1530 року, коли його власники були магнати Свірзькі. У середині 17 ст. замок перейшов у власність графа Цетнера, який значно перебудував укріплення. Замку вдалося вистояти навалу турецької армії в 1672 та 1675 роках, проте він не витримав козацьких і татарських нападів у 1648-1654 роках.

У 1907 році власником замку стає граф Роберт Салянс, що перетворив замок на скарбницю старожитностей.

Під час Першої світової війни російські війська спалили величну твердиню.

У радянський період замок занепадає. Незважаючи на реставраційні роботи, які почалися з 1975 року, не вдалося повністю відновити фасад будівлі та відреставрувати залишки старовинної сторожової вежі. На жаль, свірзький замок і досі не має власника…

Після зйомок фільму «Д’артаньян і три мушкетери» свірзький замок опинився у центрі уваги туристів.

Неподалік від замку розташовується старовинний костел Успіння Діви Марії 1546 року; з нею пов’язаний цікавий факт — вона слугувала усипальницею колишніх власників будівлі. Замок і костел з’єднував таємний підземний хід, залишки якого можні побачити і сьогодні.

20.03.10

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*