Купичволя

Купичволя — село в Жовківському районі Львівської області, розташоване за 5 км від траси Львів-Сокаль (від села Боянець). Поселення розкинулося серед лісів, над річкою Желдець. В Купичволі збереглась римо-католицька дерев’яна каплиця (w stuly zakopianskim) св. Йоана Хрестителя, збудована в 1924-1925 рр. для тамтешніх поляків.

Каплиця розташована в північній частині Купичволі неподілік від мурованого храму. До 1944 року в каплиці служили римо-католики, опісля вона використовувалася як церква Воздвиження Святого Хреста.

Каплиця цілісно збережена, але як на мене, знаходиться в досить опущеному стані — по-перше територія навколо недоглянута, по -друге на каплиці ніби й зазначено що вона є церквою Пресвятої Євхаристії, але Богослужіння після того як закінчено будівництво мурованого храму тут точно не проводяться…

В структурі будівлі чітко виступає високий дво- схилий дах і цікаве розташування вікон; сама каплиця стоїть на мурованих кронштейнах. Біля святині привертає увагу старі дзвони, очевидно, ще польських часів. В інтер’єрі каплиці, який вдалось оглянути через вибите віконце захристії є нові ікони що висять на стінах і ніби-то дерев’яний вівтар.

Загалом каплиця в Купичволі справляє враження своїми колоритними формами і місцем розташування…

Доля дерев’яного костелу в Купичволі одна — простоювання…Парафіяни тепер використовують мурований храм, а кому потрібна стара польська каплиця, мабуть нікому. Залишається сподіватися, лиш одного, щоб нікому з місцевих не прийшло в голову, використовувати її під якийсь склад.

Купичволя: 9 комментариев

  1. Костел не стоїть прото так,він є окрасою села,в ньому проводяться реколекції для молоді і дітей!

  2. В мене склалося враження що костел не використовується, та й в усіх джерелах про це пишуть. Згідний, що він цікавий. А відколи в ньому проводять реколекції? Щось детальніше про це можите написати, чи можливо, вам відома історія купичвольського дер. костелу?

  3. Під склад каплицю точно ніхто не збирається використовувати, люди в селі дуже побожні і звідки такі дивні ідеї? Ми ж не живемо в радянському союзі.

  4. у костелі проводяться катихизації для сімї і молоді

  5. Мабуть цим займається отець Володимир, який виконує обовязки пароха і в сусідньому Боянці, так?

  6. А В КОГО ВИПИТАЛИСЬ, ЩО ТАМ РОБИТЬСЯ? ЧИ САМІ ЗРОБИЛИ ТАКІ ВИСНОВКИ? ТАК ЧИСТО ПО НАШОМУ! НАПИСАТИ ЩО ПРИЙДЕ В ГОЛОВУ БЕЗ ВСЯКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ. ДУЖЕ ШКОДА. НЕ ХОЧЕТЬСЯ НАВІТЬ ПОЛЕМІЗУВАТИ З ТАКОЮ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ.

Обсуждение закрыто.