Дубляни

Дубляни прилягають до Львова з північного боку, за 2 км від Малехова. Сьогодні це студентське містечко з населенням понад 9 тисяч осіб. У Дублянах знаходилася Приватна школа с/г, заснована у 1856 році, — один із найстаріших навчальних закладів Галичини.

Тепер у її стінах розміщується Львівський національний аграрний університет. Збереглися два академічні корпуси, хімічна лабораторія 19 століття та годинник на вежі того самого періоду, що за будовою свого механізму є одним із найцікавіших у Галичині.

До комплексу будівель університету (що займають чималу територію) входить: поміщицький будинок (поч. 19 ст.), житловий будинок (кін. 19 ст.), 3 корпуси — будинки сільськогосподарської академії (1887, 1894-поч. 20 ст., 19 ст. відповідно), 2 господарські двори — кін. 18 ст., гуральна — кін. 19 ст. і трансформаторна підстанція 1890 р. — вссі ці пам’ятки входять до переліку місцевого значення. Більшість будівель розташовані на території старовинного парку, посадженого на початку 19 ст.

На увагу заслуговує найстаріша будівля університету — головний корус, збудований у 1888 році, в архітектурному плані це електична будівля з елементами неоренесансу з широким ризалітом центральним і вузьжчими по боках (фото №2). Перед корпусом у 2002 році встановлено бронзовий пам’ятник провіднику ОУН Степану Бандері, що був студентом цбого навчального закладу в 1930-33 роках.

В Дублянах є дві святині…Через дорогу, недалеко від університету знаходиться колишній костел 1890 року (за іншими даними 1875 р.).

В архітектурному плані святиня неоготична з неороманськими елементами. По 2 Світовій війні була замкнена, з 1990 р. функціонує як УАПЦ.

У місті також можна подивитися муровану церкву Успіння Пресвятої Богородиці, збудовану в 1912 р. (як свідчить дата на фронтоні церкви) відомим галицьким архітектором Василем Нагірним. Поряд знаходиться мурована дзвіниця того ж періоду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*