Малехів

В Малехові доводилось бувати в червні 2009, тоді я зафіксував тільки костел та й то поспіхом оглянув його; минулих вихідних незважаючи на шалену спеку, таки вирішив вибратися за Львів та й відвідати незвідані мною це куточки в околицях міста. Взагалі то їхав в Дубляни (про це окремо), але якби не одна цікавинка яка попала в поле мого зору із маршрутного таксі…

Неоготична капличка! Спочатку я подумав що вона нова (через відновлений гарний зовнішній вигляд), але ж форми її зовсім непохожі на сучасні, тож вона стара. Капличка розташована на пагорбі на цвинтарі при дорозі, одразу ж за малехівським костьолом. Каплиця гробова, напис на епітафії свідчить про те, що тут поховані три особи — греко-католицький парох села Малехів, його дружина і син. Жінка і син померли у 1892 році, а священик у 1941 р. (очевидно був замучений за віру (?) ). Всередині є невеличкий тетрапод з новими іконами.

Біля каплиці, можна оглянути кілька старих надгробків.

Одразу ж неподалік від цвинтаря, також при дорозі, розташований малехівський костьол.

Костел збудували у 70-х роках 18 ст. за проектом архітектора Петра Полейовського. Освячена святиня була у 1896 р. під титулом св. Архангела Михаїла. Костел був парафіяльним. У радянські часи, в 1945 р. костел закрили, використовували його спочатку як зерносховище, згодом, перебудувавши, як інтернат, а з 1990 року — у якості Будинку учителя. Незважаючи на грунтовний ремонт храму у 1925 р., з 1957 по 2001 рік святиня перебувала в жалюгідному стані.

Лише у 2001 році місцевій римо-католицькій громаді повернули колишню святиню, до сьогодні вдалося провести ремонт храму і він знову, як колись, використовується за призначенням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*