Монастир ордену капуцинів в Олесько

Колишній монастир капуцинів зведений у 18 ст. Він досі зберігає багато таємниць у своїх підземеллях, тримає незліченну кількість мистецьких експонатів, які своєю часовою географією сягають 14-15 ст. Та не для всіх відвідувачів Олеська відчиняються його двері. Сьогодні у монастирі — фондосховище Львівської галереї мистецтв. Кажуть, аби обійти це унікальне «родовище» старожитностей, потрібно кілька годин — загальна довжина коридорів монастиря — майже 15 кілометрів.

Монахи-капуцини мали авторитет у панів та королів, тож приїжджали до монастиря з усієї Європи. Монастир має три квадратні корпуси та костел св. Йосифа (за іншими даними — св. Антонія) — композиційний центр споруди.

Серед іншого тут зберігаються скульптури Пінзеля, врятовані від спалення як дрова, та фігури авторів, що творили «під Пінзеля»; іконостас із Підгорецької церкви (тої, яку два роки тому підпалили); дерев’яні розп’яття (їх у фондосховищі близько півтисячі) та багато іншого. У монастирі також зберігається найбільша в Україні збірка старовинних портретів 16-18 ст. (близько 600 експонатів).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*