Нєдзьвєдня

Ця місцина мене зацікавила після того як я дізнався що там мала б бути римо-католицька каплиця 1920 року. Дякуючи Віктору Громику, якому вдалося ідентифікувати цей населений пункт на польській топокарті, я знав вже приблизне її місце розміщення враховуючи сучасний адміністративний поділ Львівської області.

Дякуючи Роману Карвацькому що склав мені компанію у цій подорожі, нам вдалося її відвідати.

В сучасних адміністративних межах Нєдзьвєдня розташована в Жовківському районі Львівщини, на північний-захід від села Боянець. Знайти її не так вже й легко. Це буде третя польова дорога праворуч від Боянця на Деревню. Без допомоги місцевих знайти це місце нам було б нереально. На жаль, каплиця до сьогодні не збереглася, на її місці люди встановили сучасну нову капличку…

За словами місцевих жителів, каплиця колись була дерев’яною (це той чорний хрестик що можна бачити на польській карті), з неї збереглася хіба що відновлена фігура Богородиці, що поміщена в сучасній капличці.

А від колишньої колонії не залишилося і сліду, все було зрівняно із землею…

Нєдзьвєдня: 2 комментария

  1. Від колишньої колонії нічого не залишилося…. Але збергся топонім і по сьогодні. Частина села Деревні (хутір) і нині називається Медвеже. Тож вірогідніше він розміщений на місці колонії.

Обсуждение закрыто.