Цікавинки Золочівщини — Верхобуж

Дорога до села зі сторони села Лукавця (а це ще Бродівщина) проходить трохи лісом трохи полем, приблизна відстань 4 км. Околиці надзвичайно мальовничі — навколо все цвіте, одним словом гармонія природи у повному значенні цього слова.

Цікавинкою Верхобужа є джерело з якого витікає річка Західний Буг, та сама що несе свої води до Вісли через північну Львівщину.

Джерело розташоване в північній частині села, запитавши місцевих, які обов’язково скерують вас до нього.

Джерельце дуже гарно і зі смаком облаштоване — все зроблено дуже якісно! Та що тут казати, це треба побачити на власні очі…

Як зазначено біля джерела роботи по благоустрою витоку річки Буг виконані Золочівським управлінням водного господарства у 2007 році. Водо з джерела дуже смачна, тут навіть оприлюднені її аналізи на якість.

Вода з джерела стікає гарно облаштованим канальцем водоспадом протікаючи через ось такий млин.

Мене це місце настільки вразило що я дозволив собі навіть трішки відпочити тут і насолодитися прекрасними відчуттями від побаченого.

Зрозуміло що на все це було виділено немалі кошти, тим паче що у Верхобужі щороку в серпні відбувається фестиваль «ВЕРХОБУЖ».

Але на цьому мої пригоди у Верхобужі не закінчилися — трохи відпочивши я рушив селом бо мене ще цікавив Колтів, що неподалік Верхобужа, при трасі на Сасів, хотів перевірити чи там зберігся костел.

Отже, у Верхобужі я побачив ще таке:

1.Дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці 1730 року.

2.Цікава пам’ятка, загадку якої я так і не зрозумів — залишки якоїсь оборонної споруди чи просто пам’ятник??? Посередині хрест і напис на латині, дуже цікаво і загадково, що ж це таке? Місцевих не питав, бо трохи поспішав, тому лише сфотографував і рушив далі. Цікаво почути Вашу думку…

Прекрасне джерело, хоч бляхована, але стара дерев’яна церква, загадковий пам’ятник, мальовничі околиці — все це і не тільки, адже самі враження і особисті відчуття які в кожної людини виникають по-різному від побаченого творять Верхобуж. Ніби непримітне село, але ж яке цікаве…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*