Вишнівчик

Щоб потрапити у Вишнівчик потрібно із Золочівської траси біля села Вел. Вільшаниця повернути у напрямку Дунаєва, від Вільшаниці до Вишнівчика бл. 12 км.

Зізнаюсь що всю цю відстань я не пройшов пішки (як переважно воно є), із Гологор підїхав маршруткою.

Костел не важко знайти. Святиня розташована при дорозі, тим більше з високою сигнатуркою її просто неможливо не замітити.

Костел у Вишнівчику, як і більшість покинутих римо-католицьких святинь у квітнево-жовтневий період — зарослий.

Святиня була збудована у 1930 році за проектом відомого архітектора Лаврентія Дайчака, освячена під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії. Очевидно, що діючою вона була лише років 12-15, а потім наступили всім відомі часи…

Дах в костелу продірявлений, але ще якость тримається висока сигнатура. Особливістю його є те що, збудований він як і з цегли так і з каменю. Цікавим є фронтон святині, що з обидвох сторін увінчаний високими контфорсами які провадять в арковий вхід. Напівкругле завершення має також верхня частина фронтону.

Запитаєте що всередині? Нічого втішного…Балки і верхня частина склепіння провалена, розписів немає. Одним словом сумно…але що вдієш. Цю святиню очікує така доля як і більшість покинутих на Галичині — зникнення, цілковита руїна.

Гарно костел дивиться на фоні става…

А ще у Вишнівчику я бачив муровану церкву св. арх. Михаїла 1895 р. (пам’ятка місцевого значення) з дерев’яною дзвіницею, що є характерним для Перемишлянщини, як і те що храми тут розташовані високо на пагорбах (інколи навіть в лісі).

Раджу всім зїздити подивитися цей костел, зазняти собі в архів, адже по всьому йому ще не довго залишилось…(((сумно.

Вишнівчик: 2 комментария

  1. Szukam fotografii Plenikowa (kościoła, cmentarza, szkoły, zabudowań) leżącego niedaleko od Wiśniowczyka. Będę wdzięczny za pomoc.

Обсуждение закрыто.