Одного осіннього недільного ранку…

Початок маршруту — друга зупинка електрички «Львів-Лавочне» (ст. Оброшине). Через хвилин 20 я біля церкви Святого Дмитрія.

Храм збудований у 19 столітті.

Цікавим є подвір’я церкви, на якому є дві дзвіниці і дві старовинні фігури Євангелистів з 18 століття, перенесені з каплиць що стояли біля костелу.

Всередині церкви є старовинний іконостас.

Оброшинський храм являє собою класичне поєднання кількох архітектурних стилів, аналогів якому на Галичині знайти дуже важко.

Біля церкви знаходиться також руїна костелу Воздвиження Святого Хреста, стан якого дедалі гірший і гірший. Ось наприклад, по цих фото видно деградацію даху святині (на основі відвідин Оброшино в 2008 і 2010 роках):

листопад 2008:

листопад 2010:

Церква і костел фундовані римо-католицьким архиєпископом зі Львова, резиденція якого знаходилася в оброшинському палаці, про який мова піде далі.

За реальної економії часу я не зміг зробити свіжих фото палацу тому представлю фото листопаду 2010 р.

Палац в Оброшино збудовано за проектом Йозефа Фонтани 1730 р., у ньому знаходилася курія римо-католицьких архиєпископів. Після 2 Світової війни будівля була передана аграрному інституту, навчальні приміщення якого є тут і досі. Палац в Оброшино не дивлячись на «небардзо пєнкний стан» є одним з найцінніших палаців-резиденцій в околицях Львова.

Далі на моєму шляху була Годовиця (до якої я потрапив через Басівку) із своїм славнозвісним костьолом Бернарда Меретина, до котрого я так мріяв потрапити всередину…

і таки попав!

За такої погоди — костел в Годовиці виглядав дуже експресійно:)

З чим мені пощастило в Годовиці, з тим не пощастило в Наварії — на превеликий жаль костел був зачинений.

Наварія — колись давнє містечко, а сьогодні популярна рекреаційна місцевість. В селі зберігся костьол Внебовзяття Найсвятішої Панни Марії — одна із найцінніших сакральних пам’яток в околицях Львова, збудована в 1739-1748 роках за проектом тогож Меретина. На відміну від Годовиці, костел в Наварії діючий і служить вірним РКЦ.

Недалеко від костела є мурована церква Святої Тройці з другої половини 19 століття.

Всередині церкви знаходиться цінний іконостас з 17 — поч. 18 століття. Походиться він із василіянського монастиря в Добромилі, до Наварії був перенесений у 1870 році старанням місцевого пароха, а відновлений був за кошти Миколи Потоцького.

У зворотній дорозі на Львів, просто таки не міг не зафіксувати «бомбезну» муровану церкву в Сокільниках, яку з вікна бачив не раз.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*