Цікавинки Золочівщини — Плугів

Село Плугів розкинулося на природній межі Гологір і Вороняків, при дорозі до Тернополя, 10 км до Золочева. Вперше згадується у 1469 р.

Плугів відоме завдяки джерелу з цілющою водою і цікавою дерев’яною церквою — ось вам дві вагомі причини, через які варто відвідати це поселення.

Хоч дерев’яна церква у Плугові зазнала значних перебудов за час свого існування, проте і досі вражає відвідувачів красою.

Церква святої Параскеви розташована при залізничній колії на Тернопіль на невеликому горбі. Датою її спорудження вважається 1715 р. (збудована церква на місці стародавнього язичницького капища), хоча значні перебудови в 1753 р. та в наступні періоди позначилися на її архітектурно-пластичному вигляді.

Табличка на храмі засвідчує іншу дату побудови церкви…

Об’єм храму складається з трьох квадратних у плані зрубів — бабинця, нави та вівтаря.

Навколо храму влаштоване опасання, цілісність якого дещо порушена пізнішими перебудовами. На жаль, верхи бань тепер покриті бляхою, гонтом красуються лише стіни храму. Проте церква чарує пропорційною досконалістю форм.

Біля церкви стоїть дерев’яна дзвіниця 18 ст.

З церквою у Плугові пов’язане ім’я українського стигматика Степана Навроцького (про якого я вже згадував в одній із статей), який часто приїжджав сюди. У 1943 році в хамі було зафіксоване чудесне оновлення ікон.

Недалеко від церкви, при дорозі є джерело, яке славиться серед місцевих мешканців своїми цілющими властивостями. Про історію джерела в Плугові можна почитати тут.

відвідано грудень 2010 р.

Цікавинки Золочівщини — Плугів: 2 комментария

Обсуждение закрыто.