Крисовичі

Крисовичі розташовані на р. Січній, за 4 км на південь від районного центру Мостиськ. Назва місцевості походить від руської шляхетської родини Крисів.

Перед 1780 р. Адам Йозеф Мнішек побудував у Крисовичах палац, в одній із частин палацу була каплиця посвячена в цьому ж році. Святиня функціонувала до 1920 р. В часи 1-ї св. війни палац Стадницьких був сплюндрований російськими жовнірами, але каплиця залишилася незачіпленою. В 1939 р. палацові будівлі були спалені.

Літографія 19 ст. з видом палацу в с. Крисовичі

Оцілілу каплицю використовували як колгоспний магазин.

Палацова каплиця в с. Крисовичі. Фото 1939 р.

В 1990 р. святиню було передано вірним. В 1991-95 роках каплиця старанням ксьондза Андрія Рамса, відремонтована і розбудована. У 1995 р. святиня була консекрована як костел Матері Божої Фатімської. 13 жовтня 1997 року декретом архієпископа Яворського місцевий костел був оголошений Санктуарієм Матері Божої Фатімської.

Біля святині є дві старовинні фігури.

При костелі діє невеликий монастир згромадження сестер-служебниць Найсвятішої Панни Марії.

В інтер’єрі храму збереглися розписи з 1780 р., що покривають стіни і склепіння (авторство розписів приписують львівському худ. С. Строїнському).

Крисовичі: 3 комментария

  1. ЩО це за піздьош а школа де де млин УЕ ТАКОЖ ІСТОРІЯ СЕЛА ??????? питаю?????? МАЗУРІ ЇБАНІ ПОНАКИДУВАЛИ КОСТЕЛ!!!!!!! ПІДАРАСИ !!!!

  2. Нехай вас Бог спасе і помилує за це диявольське сквернослівя на моєму блозі.

Обсуждение закрыто.