Новосілка-Раковець

Історію джерела досліджував Карвацький Роман; дозволю собі зкористатися виїмками із його статті про Раковець.

«Джерело знаходиться під пагорбом, на якому стоїть церква Маковеїв. Витікає воно з-під невеликої каплички. Джерело гарно доглянуте і окультурене.

Ще за австрійських часів, на місці сучасного джерела було поле. Під час сільськогосподарських робіт власник виявив, що із під землі, пробивається джерело. Невідомо чому, але чоловік звелів його замурувати. А після того, як джерело замурували, чоловік несподівано осліп.

Так прожив він сліпим два роки. І от, одного разу, йому приснився сон, в якому було сказано, що він прозріє лише тоді, коли відкриє джерело, та тричі вмиє обличчя його водою. Чоловік прислухався до незвичайної поради, і виконавши вказане – вмить прозрів. На подяку за зцілення, звів муровану капличку неподалік джерела. Під час другої світової війни, капличка була розібрана, і відновлена уже за незалежності України. Хоча дехто каже, що капличка була збудована в честь появи чудотворної ікони. Хоч думки розходяться, але все одно, є дещо, що об’єднує обидві ці історії. Це те, що поставлена вона в знак великого Божого чуда.

Джерело це є багословеним та цілющим. Кажуть, що в сиву давнину, над цим джерелом навіть об’явилася Матінка Божа. З того часу і почали проводити служби Божі в капличці і церкві. Є в Раковці і хресна дорога.
На початку 90-тих, в Раковець приїжджали науковці з Одеси, вони проаналізували воду, і виявили в ній великий вміст срібла. Ця вода вилікувала багато людей, від найрізноманітніших хворіб. Але безперечно, не срібло надає цілющі сили джерелу, а щира молитва. Адже кажуть, хто пройде дванадцять кіл по воді, зі щирою молитвою, яка буде лунати із глибин серця, того Бог зцілить від будь якої недуги. Головне вірити в це, адже для Бога немає нічого неможливого.

На превиликий жаль, цим джерелом зацікавилися бізнесмени, які не прочуд робити гроші навіть на святих речах. Вони хочуть викупити територію, на якій знаходиться джерело і розпочати випуск мінеральної води. При цьому, звичайно джерело буде обгороджене і прочани втратять до нього доступ».

А тепер мої фото:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*