Підкамінь. Феєрія мандрів. Частина 4. Каплиця Стіп Матері Божої (1739-1741)

В місці, на якому стоїть сьогодні каплиця, в 16 ст. об’явилася Матір Божа з Дитятком і залишила сліди своїх стіп на камені. В 1616 р. золочівський війт Ян Богуш, отримавши в Підкамені оздоровлення, побудував на місці об’явдення Марії дерев’яну каплицю, яку названо каплиця Стіп Матері Божої. Якщо вірити іконографічним переказам, була це повздовжня святиня, накрита двосхилим дахом, з невеликою вежечкою увінчаною куполком. В тій святині, крім незвичайної реліквії, була копія образу Матері Божої Болонської.

В 1730 р. прибув до кляштору в Підкамені Стефан Лідоховський, котрий оголосив намір побудови мурованого костелу на місці пошкодженої каплиці і записав на ті цілі 1000 дукатів. Вже в 1731 р. Адам Ксаверій Война посвятив камінь (фундамент) каплиці. Однак після смерті Лідоховського, його спадкоємці відмовили оплату коштів на це починання, що затримало розпочате будівництво. Праці при будові каплиці тривали правдоподібно до 1741 р., коли Папа Бенедикт 14 обдарив святиню спеціальними привілеями. Збудована вона була за проектом арх. Антоніо Кастеллі, внутрішня декорація виконана Францішком Каппоні.

В 1788 р. каплицю Стіп Матері Божої передано греко-католикам як компенсація за розібрану церкву Спаса біля Чортового Каменя. В 1854 р. закінчено будівництво муру навколо каплиці, а в 1930 р. проведено її ремонт, в тому часі А.Кучером з Тернополя оздоблено святиню розписами.

Віднайти каплицю Стіп Матері Божої не важко, вона розташована на схилі Рожанцової Гори, на захід від монастиря.

Скульптура св. Онуфрія на кам’яному мурі каплиці Стіп Матері Божої в Підкамені.

Після 1946 р. церква прийнята православними, в руках яких залишається до сьогодні (УАПЦ).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*