Хирів

Поселення Хирів, перша письмова згадка про яке відноситься до 1374 р., отримало магдебурзьке право у 1528.

Хирів зустрів нас чудовим травневим ранком на місцевому вокзалі. Залізниця збудована в Хирові ще за часів Австро-Угорської імперії (це можна побачити по іржавій колії), в ті часи місто було важливим залізничним пунктом. Вокзал цікавий ще й тим, що всередині є чудернацька пічка.

Від залізничної станції відразу впадає у вічі величезна масивна будівля — колишній виховний заклад Єзуїтів, що знаходиться в південно-західній частині міста.

Проект єзуїтської каплиці що, на жаль, не був реалізований.

Ось так виглядає колегія Єзуїтів з вокзалу.

Монастир та колегія оо. Єзуїтів, будівництво яких завершилося (а розпочалося 1883 р.) 1906 (за іншими даними 1886) року спорудженням та освяченням каплиці, в свій час був відомим навчальним закладом у Західній Європі.

Комплекс виконував функції монастиря оо. Єзуїтів, виховного і навчального закладу.

По дорозі до колегії можна побачити ось такий старий будинок.

У центрі містечка досі можна розпізнати обриси старої площі Ринок. Біля неї знаходиться костел Св. Лаврентія.

Римсько-Католицька парафія в Хирові діє з 1531 року. Костел св. Лаврентія був побудований на початку XVIII століття. Після Другої світової війни храм закрили. Деякий час у ньому знаходився склад, а потім святиню пристосували під Будинок культури. Після відродження римо-католицької спільноти в Хирові віруючі 18 років намагались повернути будівлю храму. На початку 2010 року костел почали використовувати за призначенням, до цього громада вірних послуговувалася каплицею у приватному будинку.

Варто оглянути старий хирівський цвинтар, що знаходиться в північній частині міста, при дорозі на Добромиль. На цвинтарі, окрім старих надгробків, є дві каплички.

Крім католиків західного обряду, у Хирові діє греко-католицька спільнота, а православні служать в колишній каплиці отців єзуїтів.

Мурована церква Різдва Пресвятої Богородиці 1848 року в Хирові. Пам’ятка архітектури місцевого значення.

І на кінець — для мене Хирів виявився дуже цікавим містечком де є на що подивитись.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*