Сусідовичі

Поселення, ймовірно, існувало ще за часів Галицько-Волинського князівства. Перша писемна згадка сягає 1374 р. У 80-тих роках XVI ст. у Сусідовичах виник культ барельєфу св. Анни, який знайшли в землі на місцевості під назвою Милостива Гора. Спочатку на цьому місці збудували дерев’яну капличку (правдоподібно в XV ст. Гербурти уфундували перший парафіяльний костел), а в XVI ст. (1589-1591 рр.) на його місці, завдяки фундації Станіслава Гербурта і старанням його сина Еразма, збудовано нову святиню. У 1603-1609 рр. (монастирські келії збудовані в 1608 р.) завдяки Гербуртам було засновано монастир кармелітів біля нового костелу. В I пол. XVIII ст. на кошти Ф. Боженцького дерев’яні будівлі монастиря замінили мурованими. Оборонний монастир перебудовано в стилі барокко з елементами ренесансу.

До 1958 р. монастирські будівлі використовувались як колгоспний склад, а пізніше — стояли порожні. У 1989 р. їх повернули римо-католикам, котрі протягом 6-ти років здійснили грунтовний ремонт монастирського комплексу.

Сьогодні монастир в Сусідовичах виглядає красиво і мальовничо.

Неподалік монастирського комплексу розташована дзвіниця з II пол. XVIII ст.

Всередині святині збереглися фрески з II пол. XVIII ст. (частково покриваючі з XVII ст.), перемальовані в 1863 р., 1990-1992 рр.

В селі ще є мурований храм і старий будинок (очевидно колишній палацик).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*