Кривчиці і околиці

Село Кривчичі належать до найстарших сіл під Львовом, тут збирався купецький караван, що їхав на схід; дорога йшла через Лисиничі на Глиняни й далі.

Храм Вознесіння Господнього роботи архітектора Бернарда Меретина. У 1912 році перебудований на церкву. Вул. Старознесенська, 23.

За іншими даними ця церква збудована в 1901 році, архітектор Нагірний. Побудували її на місці іншої — дерев’яної церкви, що стояла тут з XVI ст.

«Цегляний, в плані має форму подовженого прямокутника без яскраво вираженої вівтарної частини, до якої з півночі примикає приміщення. В інтер’єрі простір нефа розчленований на три прясла, перекриті хрестовими зведеннями. Головний фасад розчленований пілястрами іонічного ордера, що підтримують розвинутий карниз, і завершений характерним барочним фронтоном з декоративними кам’яними вазами. Площини бічних фасадів розбиті на так звані дзеркала, в яких розміщуються. Притвор декорований тосканськими пілястрами і фронтоном, що повторює форму завершення головного фасаду. На гребені даху встановлена витончена сигнатура. На стінах і зведеннях монументальний живопис 1912 р. По характеру архітектури пам’ятник відноситься до групи провінційних культових будівель, що будувалися під впливом творчості відомих львівських архітекторів». (Джерело — http://www.dlab.com.ua/ ).

Монастир священомученика Йосафата, сестер йосафаток, УГКЦ. Адреса: вул. Заклинських, 18. (фото Карвацький Р.)

Кривчиці, костьол Воздвиження Святого Хреста, 1930-ті роки (зараз церква Різдва Пресвятої Богородиці УАПЦ).

Греко-католицька церква-вежа св. Пророка Іллі, XVIІ ст. — збудована із решток оборонної вежі ХІІІ ст, на фундаменті давньоруської церкви ХІІІ ст, на місці давнього капища Перуну. Унікальний храм!


Храм св. Апостола і Євангелиста Луки (УПЦ КП). Вул. Тракт Глинянський, 163.

Каплиця св. Апостола Андрія Первозваного (УАПЦ). Вул. Тракт Глинянський, 147 а.

Нова церква у Кривчицях.

Монастир і каплиця св. Миколая Згромадження сс. Пресвятої Родини. Вул. Яловець, 15.

Храм Матері Божої Остробрамської отців салезіян, 1938 рік. Зараз використовується як греко-католицька церква Покрови Пресвятої Богородиці.

Інтер’єр храму.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*