Поїздка на відпуст в околиці Жовкви

Жовкву я завжди високо оцінював за високоархітектурні шедеври міста, та й сам район досить пам’ятковий. Фактично в районі відвідав за часи навчання на географічному майже всі цікавинки. Але було одне місце, куди моя нога ще не ступала, та власне, ця поїздка оцінювалася швидше як відпочинкова, а ніж пошук чогось нового.

Ранковою маршруткою Львів-Червоноград дістався я до хутора Оплітна, що розташований на відстані 2 км (як їхати на Червоноград) від Жовкви. Власне, цей невеличкий хутірець мав стати місцем проведення відпусту, як пише у своїй книзі «На руках Марії» отець Йосиф Будай, що його проводять отці Василіяни з жовківського монастиря.

Признаюсь, чесно кажучи мало сподівався що відпуст буде, адже був вівторок, хоча отець Йосиф вказує дату «15 липня», тож вибір був між Оплітною і Раковцем. Оскільки, в Раковці не раз бував, тож хотілось чогось невідомого.

Знайшовши місцевий храм Положення Ризи Пресвятої Богородиці, я його зафіксував і помолився і на тому все. Очевидно, відпуст перенесли на неділю. Але мене, це ані наскільки не розчарувало, адже пригадав старі добрі часи, як подорожував з друзями по селах Галичини, тож за сонячної прекрасної погоди вирішив пройтися пішки до Жовкви.

В Жовкві вперше побував 13 жовтня 2007 року, була це друга поїздка з офіційного туристичного дослідження Галичини. Враження: місто змінилось. Хоч памятки залишились ті самі, але саме місто стало — комфортнішим і симпатичнішим. Відвідавши місцевий Василіянський монастир і посидівши на лавочці в центрі міста, пригадав що біля Жовкви є два села де я ніколи не був — Сопошин і Мацошин.

Оцінивши відстань на карті, вирішив «пройтися» і не пожалів, адже окрім гарної фігурки Пресвятого Христового Серця (на Жовківщині культ цей дуже розвинутий) побачив два муровані храми. Повернувшись в містечко, пригадав що не був ще в Зіболках, де як пам’ятав є покинута римо-католицька каплиця, дослідженням яких я приділяв і приділяю особливу увагу. Але сил і бажання їхати на Зіболки — не було, іншого разу… Залишались два варіанти: чекати до вечірньої Літургії в Жовкві або їхати на Львів. Обравши другий варіант, я був задоволений проведеним часом, адже провів його з користю для душі і тіла. Далі фотозвіт…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поїздка на відпуст в околиці Жовкви: 1 комментарий

  1. Першого тижня серпня (п’ятниця, субота,неділя) — Всеукраїнська проща на Крилосі у Древньому Галичі. Приїзжайте.

Обсуждение закрыто.